در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

باورم نمیشه همین چند روز پیش بود که با هم تماس تلفنی داشتیم .

زیارت اربعین با پای دل !

زیارت اربعین با پای دل !

پیاده‌روی و زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) در روز اربعین ریشه تاریخی دارد چرا که جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی در سال ۱۲۸۱ قمری با پای پیاده...

انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

ترامپ تصمیم جدی در مورد حضور آمریکا در افغانستان خواهد گرفت.

دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

معاون پیشین رییس جمهور با بیان اینکه تا به امروز هیچ یک از دولت های در راستای اقتصاد مقاومتی نمره قبولی را نگرفته اند، گفت: دولت ها صحبت می کنند اما...

مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

فداحسین مالکی گفت: آمریکایی‌ها به‌دلیل نداشتن استراتژی در افغانستان به عملیات کورکورانه و کشتار غیرنظامیان دست می‌زنند.

 • در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

  در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

 • زیارت اربعین با پای دل !

  زیارت اربعین با پای دل !

 • انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

  انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

 • دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

  دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

 • مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

  مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

اخبار

فرصت طلایی اقیانوس‌ هند برای ایران.

IMAGE635487189477700390معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دستگاه‌های اجرایی باید فعالیت و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای حوزه اقیانوس هند را در دستور کار خود قرار دهند و به دنبال انعقاد توافقات و قراردادهای همکاری با کشورهای این حوزه باشیم.
به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به برخی مطالعات بین المللی مبنی براینکه سرمایه گذاری های جهانی به سمت اقیانوس هند هدایت خواهد شد و آینده اقتصاد جهانی از غرب به سمت شرق سوق پیدا خواهد کرد، گفت: اتصال اقیانوس هند و دریای عمان یک فرصت طلایی برای ایران در جهت توسعه سواحل مکران است.

معاون اول رییس جمهور با یادآوری وجود جمعیت دو میلیارد نفری در حوزه اقیانوس هند و دریای عمان، این موضوع را یک فرصت و مزیت برای ایران برشمرد و افزود: اگرچه ممکن است چند کشور منطقه در مقطع فعلی با اتخاذ رویکردهای سیاسی غیردوستانه، با توسعه همکاری میان کشورهای حوزه اقیانوس هند با جمهوری اسلامی ایران مخالف باشند، اما این موضوع اهمیت چندانی ندارد و ایران بعنوان یکی از کشورهای مهم منطقه باید به دنبال توسعه همکاری ها و گسترش تعاملات با کشورهای مهم حاشیه اقیانوس هند از جمله کشور هند باشد.

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید فعالیت و توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای حوزه اقیانوس هند را در دستور کار خود قرار دهند و به دنبال انعقاد توافقات و قراردادهای همکاری با کشورهای این حوزه باشیم.

جهانگیری بندر چابهار را یکی از ظرفیت های مهم توسعه کشور برشمرد و با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی روسای مناطق آزاد اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند که اخیراً در چابهار برگزار شد، خاطرنشان کرد: برگزاری این اجلاس در چابهار علاوه بر آنکه از نظر اقتصادی و همکاری های تجاری دارای اهمیت زیادی است، دیدگاه نادرست برخی افراد مبنی بر عدم امنیت در استان سیستان و بلوچستان را تا حد زیادی اصلاح کرد؛ چرا که حضور هیات ها و مقامات کشورهای مختلف در این استان نشان داد که استان سیستان و بلوچستان از امنیت و آرامش خوبی برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه چابهار می تواند یکی از کانون های مهم توسعه اقتصادی کشور باشد، به توافق سه جانبه میان جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و هند که اخیراً در سفر رییس جمهور افغانستان و نخست وزیر هند به ایران منعقد شد، اشاره و اظهار امیدواری کرد این توافقات بتواند گام مهمی در جهت توسعه همکاری های اقتصادی و مبادلات تجاری ایران با کشورهای دیگر باشد.

وی با اشاره به اقدامات و برنامه ریزی های وزارت راه و شهرسازی در بندر چابهار، تصریح کرد: اقدامات و برنامه های خوبی در بندر چابهار در حال انجام است و وزارت راه و شهرسازی در تلاش است که زیرساخت های چابهار را تکمیل و خطوط ریلی این منطقه را به راه آهن اصلی کشور متصل کند.

وی ادامه داد: رییس جمهور نیز در سخنان خود بر این موضوع تاکید داشته است که راه آهن چابهار یکی از راهبردی ترین خطوط ریلی کشور است که حتماً باید به راه آهن اصلی کشور متصل شود.

جهانگیری با تاکید براینکه باید با جدیت هرچه بیشتر بر توسعه بندر چابهار متمرکز شویم، بر لزوم همکاری و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی و سازمان مناطق آزاد کشور در جهت توسعه بندر چابهار تاکید کرد.

در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی،‌ دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نفت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اموراقتصادی و دارایی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، ترکان مشاور رییس جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گزارشی از نحوه برگزاری اجلاس روسای مناطق آزاد اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در چابهار ارائه کرد و به تشریح توافقات صورت گرفته و دستاوردهای این اجلاس برای کشورمان پرداخت.

در ادامه این جلسه گزارشی از کلیات بودجه سال 95 و اصلاحیه بودجه سال 94 سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ارایه شد و پس از توضیحات نمایندگان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، به تصویب رسید.

تعیین تعرفه هزینه خدمات سازمان های مناطق ویژه اقتصادی برای سال 95، تغییر سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، اصلاح بخشی از تعرفه هزینه خدمات سال 93 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، صورت وضعیت مالی طرح تملک دارایی های سرمایه ای سازمان منطقه آزاد قشم مربوط به سال مالی 93 از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

در این نشست همچنین مقررات اشتغال نیروی انسانی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی اصلاح شد و نصاب معاملات سال 95 سازمان های مناطق آزاد تعیین گردید.

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان نظری بگذارید

0 / 400 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 400 حرف باشد
Your comments are subjected to administrator's moderation.
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد