در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

باورم نمیشه همین چند روز پیش بود که با هم تماس تلفنی داشتیم .

زیارت اربعین با پای دل !

زیارت اربعین با پای دل !

پیاده‌روی و زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) در روز اربعین ریشه تاریخی دارد چرا که جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی در سال ۱۲۸۱ قمری با پای پیاده...

انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

ترامپ تصمیم جدی در مورد حضور آمریکا در افغانستان خواهد گرفت.

دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

معاون پیشین رییس جمهور با بیان اینکه تا به امروز هیچ یک از دولت های در راستای اقتصاد مقاومتی نمره قبولی را نگرفته اند، گفت: دولت ها صحبت می کنند اما...

مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

فداحسین مالکی گفت: آمریکایی‌ها به‌دلیل نداشتن استراتژی در افغانستان به عملیات کورکورانه و کشتار غیرنظامیان دست می‌زنند.

 • در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

  در سوگ خبرنگار سیستانی مدافع حرم ، شهید محسن خزایی.

 • زیارت اربعین با پای دل !

  زیارت اربعین با پای دل !

 • انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

  انتخاب ترامپ یک زلزله سیاسی در آمریکا بود!

 • دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

  دولت نتوانسته اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند!

 • مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

  مدعیان مجهزترین ارتش دنیا در افغانستان دچار اشتباه راهبردی‌ شده‌اند!

اخبار

صادرات اینترنت از ایران به افغانستان.

farhangnews 201031 560623 1462597289سخنگوی وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان گفت: قرارداد واردات 10 گیگابایت اینترنت با جمهوری اسلامی ایران به ازای هر سال یک میلیون و 260 هزار دلار منعقد شده و ما منتظر دریافت توافق نامه جانبی این قرارداد برای تضمین سطح خدمات و باثبات بودن حجم آن هنگام بهره برداری هستیم.
به گزارش جهان به نقل از میزان، "یاسین صمیم" افزود که قرار بوده است توافق نامه جانبی این قرارداد ازسوی تهران تنظیم و به کابل ارسال شود که تاکنون به دست ما نرسیده است و ما همچنان منتظر دریافت آن هستیم.

وی درعین حال گفت که شرکت زیرساخت مخابرات ایران و شرکت "فغان تلکام" افغانستان، سرگرم کارهای فنی انتقال این حجم اینترنت به افغانستان و بهینه سازی سیستم ها و همخوان سازی آن هستند و قرار شده است تا ایران تجهیزاتی را که ظرفیت مدیریت 100 گیگابایت اینترنت را دارد، به طور رایگان در اختیار افغانستان قرار دهد تا در استان هرات نصب شود.

استان هرات در غرب افغانستان همجوار با مرز ایران است. قرار است اینترنت از ایران وارد استان هرات افغانستان شود و از آنجا از طریق فیبرنوری به استان های قندهار، کابل، مزارشریف و ننگرهار انتقال یابد.

"صمیم" گفت که در افغانستان، شبکه "فیبر نوری" بصورت حلقوی یا کره ای در استان های مختلف تکمیل شده و پس از آن که توافق نامه جانبی این قرارداد به تائید دو کشور رسید و همسان سازی سیستم اینترنت ایران با افغانستان پایان یافت، این حجم اینترنت به این فیبر نوری وصل خواهد شد و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان افزود که انتظار می رود حداکثر تا یک ماه آینده، کارهای فنی مربوط به انتقال اینترنت ایران به افغانستان پایان یابد و ما بتوانیم از اینترنت وارداتی جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم و با بهره برداری از آن، سرعت اینترنت در مناطق مختلف افغانستان افزایش خواهد یافت و قیمت آن نیز اندکی کاهش می یابد.

وی گفت که بهای اینترنت خریداری شده از ایران در مقایسه با اینترنت وارداتی از پاکستان ارزان تر است و برای ما مقرون به صرفه خواهد بود و پیش بینی می شود کیفیت آن نیز بهتر باشد.

افغانستان درحال حاضر به ازای خرید حجم 10 گیگابایت اینترنت از پاکستان ماهیانه 250 هزار دلار می پردازد. کابل با خرید این حجم اینترنت از تهران قصد دارد قرارداد خرید اینترنت با پاکستان را لغو کند.

روابط افغانستان و پاکستان بعد از برکناری طالبان از حکومت در سال 2005 تاکنون دارای فراز و فرودهای متعدد بوده و "محمد اشرف غنی" رئیس جمهوری افغانستان به تازگی گفته است که تحت فشار مردم برای طرح شکایت کابل از اسلام اباد در سازمان ملل متحد است.

رئیس جمهوری افغانستان پیشتر نیز از پاکستان به عنوان "لانه تروریست هایی که مردم بی گناه را می کشند" و کشوری که پیام جنگ از آن کشور به افغانستان فرستاده می شود، یاد کرده بود.
افغانستان همچنین 20 گیگابایت اینترنت از قزاقستان وارد می کند که 10 گیگابایت آن از طریق ترکمنستان و 10 گیگابایت دیگر از مسیر ازبکستان وارد می شود.

اینترنت خریداری شده از قزاقستان به ازای هر 10 گیگابایت، 135 هزار دلار است و قرقیزستان نیز اعلام آمادگی کرده است تا اینترنت را با همین قیمت در اختیار افغانستان قرار دهد.

پیشتر سخنگوی وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان به خبرنگار ایرنا در کابل گفته بود که قرارداد خرید اینترنت از ازبکستان به ازای هر 10 گیگابایت در ماه 75 هزار دلار درحال نهایی شدن است که درصورت امضای این قرارداد علاوه بر افزایش کیفیت اینترنت در داخل کشور، ارزانترین قیمت در مقایسه با خرید اینترنت از سایر کشورهای منطقه است.

نظر خود را اضافه کنید.

به عنوان مهمان نظری بگذارید

0 / 400 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 400 حرف باشد
Your comments are subjected to administrator's moderation.
شرایط و قوانین.
 • هیچ نظری یافت نشد