شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : گزارش خبرگزاری خانه ملت از نظارت میدانی دکتر فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کرده است.

فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با بازدیدها و سرکشی هایش برای حل مشکلات و دغدغه های مردم حوزه انتخابیه‌اش، گفت: با اوج گیری بیماری کرونا در کشور پیگیر مستمر وضعیت بهداشت و درمان از طریق نامه نگاری به رئیس جمهور، جلسات متعدد با وزیر سابق بهداشت، انعکاس کمبودها و چالش‌های گسترده حوزه بهداشت و درمان، بازدید مکرر از مراکز درمانی و پیگیر مطالبات کادر درمان استان انجام پذیرفت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در مورد حذف مزایای مناطق مرزی کارکنان دولت گفت: با پیگیری‌های انجام شده حکم دیوان عدالت اداری در خصوص حذف مزایای مناطق مرزی کارکنان دولت لغو و پرداخت آن برای کارکنان ۱۸ استان کشور مجدداً برقرار شد. همچنین مجوزی برای احداث پتروشیمی در زاهدان اخذ شده که پیگیر مراحل عملیاتی آن هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری و مدیریت سلسله نشست‌های «هم اندیشی و کارآمدی دولت و مجلس» با حضور معاونان رئیس جمهور، وزیر کشور و وزرای دولت سیزدهم و جمع کثیری از نمایندگان ملت انجام پذیرفت.

جلوگیری از تعطیلی کارخانه ناجی پوشش زاهدان و بیکار شدن ۴۰۰ نفر

وی با اشاره به ممانعت از تعطیل شدن کارخانه ناجی‌پوشش تاکید کرد: جلوگیری از انتقال کارخانه ناجی پوشش زاهدان به کرمان که منجر به بیکار شدن ۴۰۰ نیروی فعال در این شرکت می شد. موضوع را از طریق سردار اشتری فرمانده ناجا و مدیر عامل بنیاد تعاون ناجا پیگیری کردم. به هیچ عنوان کارخانه ای که حجم گسترده ای از بانوان سرپرست خانوار در آن مشغول به کار هستند تعطیل نخواهد شد.

امکان حمل بیمار از طریق خط پروازی زاهدان – تهران فراهم شد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های مکرر امکان حمل بیمار از طریق خط پروازی زاهدان – تهران فراهم شد که این امر تاثیر بسزایی در کاهش زمان و هزینه انتقال بیمار دارد.

مالکی با تاکید بر ایجاد نهضت آسفالت در شهر زاهدان گفت: بهسازی و روکش آسفالت معابر شهر در اولویت کار امسال شهرداری بود و در پی جلسات کارشناسی با اعضای شورای شهر و شهردار زاهدان این برنامه با جدیت پیگیری شده و ادامه دارد.

تصویب انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان

وی در ادامه تاکید کرد: تصویب انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان و حل مسئله از طریق پیگیری بین دو وزارتخانه نیرو و صمت با پیگیری‌های تمام نمایندگان به سرانجام رسید و زمینه سرمایه‌گذاری برای برداشت آب، نمک‌زدایی و انتقال آب از دریای عمان با اولویت انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان فراهم شد.

برگزاری دو نشست با سفیر پاکستان جهت توسعه مبادلات مرزی

مالکی با اشاره به برگزاری دو نشست با سفیر پاکستان به جهت توسعه مبادلات مرزی و درخواست رسمیت بخشیدن به منطقه کوهک و ساماندهی مرز میرجاوه و ریمدان از دولت پاکستان؛ تاکید کرد: فعالیت رسمی گذرگاه میرجاوه- ریمدان را اقدامی موثر و مهم در رابطه با افزایش و تقویت همکاری‌های ایران با همسایگان است و با توجه به اهمیت روابط ایران با پاکستان طبیعتا فعالیت این گذرگاه جدید آثار و تبعات مفیدی برای هر دو ملت و دو کشور دارد.

حل مشکلات دیوار مرزی در جهت بهبود معیشت مرزنشینان

نماینده مردم زاهدان در ادامه یادآور شد: جلسات متعدد و مستمر در مساجد شهر زاهدان با حضور مسئولان و عموم مردم جهت طرح و پیگیری مشکلات مردم و محلات، شهرک ها و مناطق حاشیه شهر زاهدان برگزار کردیم، همچنین پیگیری ساخت پل دوم میلک، حل مشکلات دیوار مرزی و استفاده از ظرفیت مرز جهت بهبود معیشت مرزنشینان در دیدارها و جلسات مختلف با مقامات کشوری و لشکری از جمله وزیر کشور و رئیس کل ستاد نیروهای مسلح صورت گرفت پیشنهاد و اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی برنامگذاری ۲۰ خردادماه «به‌عنوان روز ملی فرش» در تقویم رسمی کشور با توجه به جایگاه ویژه فرش سیستان و بلوچستان؛ پیگیری احداث خط انتقال فرآورده های نفتی از کرمان به زاهدان به طول ۵۲۰ کیلومتر و همچنین نشست با دکتر عبدالله عبدالله نخست وزیر دولت سابق افغانستان و طرح موضوع بازارچه مرزی میلک و موضوع حق آبه هیرمندو رایزنی در خصوص شرط بومی گزینی آزمون‌های استخدامی و پذیرش داوطلبان بومی از جمله اهم اقدامات صورت گرفته شده بود.

مالکی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جلساتی با دکتر قالیباف به همراه استاندار استان و پیگیری در خصوص پروژه‌های نیمه تمام و زیرساختی استان و همچنین حل مشکلات حوزه ارتباطات فناوری و افزایش پوشش اینترنت روستایی استان از اهم اقدامات پیگیری شده در حوزه انتخابیه بوده است ./

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |