شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : تشکیل کمیته‌ صیانت از حقوق ملت بیانگر هم‌افزایی میان قوای سه گانه است

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ‌ملت، در خصوص اهمیت تشکیل کمیته‌ صیانت از حقوق ملت به صورت فرا قوه‌ای، گفت: ایجاد چنین ستاد و کمیته ای با مشارکت سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه می تواند به صنایت از حقوق ملت کمک کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید توجه داشت که مشارکت سه قوه در این خصوص دارای ملاحظاتی است زیرا تفکیک قوا در قانون اساسی مورد تاکید قرار دارد، اظهار کرد: بر این اساس پیشنهاد می شود تشکیل چنین کمیته ای با محوریت ستاد حقوق بشر قوه قضائیه باشد و نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی و دولت در آن حضور داشته باشند و سازکار مشخصی را برای اقدامات حقوق بشری تبیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل کمیته‌ صیانت از حقوق ملت به صورت فرا قوه‌ای بیانگر هم افزایی میان قوای سه گانه کشور است، ادامه داد: در واقع این کمیته می تواند با اقدامات صیانتی از حقوق بشر از فعالیت های سیاسی که در عرصه بین الملل نسبت به کشورمان انجام می شود، جلوگیری کند تا دیگر شاهد صدور قطعنامه های حقوق بشری علیه ایران نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان دستگاه دیپلماسی و ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز باید بر اساس وظایف ذاتی خودش امور حقوق بشری را در مجامع بین المللی پیگیری کند تا حقوق ملت ایران در دنیا استیفاء و حراست شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه کشورهای غربی از مولفه حقوق بشر سوء استفاده کرده و همواره تلاش می کنند کشورمان را با این ابزار تحت فشار قرار دهند./

به اشتراک بگذارید : | | |