شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : استعفای یک وزیر مسائل ریشه‌ای میان لبنان و عربستان را حل نمی‌کند/ سفر مکرون بوی فتنه می‌دهد

 

💠فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت، با اشاره به سفر قریب الوقوع مکرون به بیروت برای میانجی‌گری میان این کشور و عربستان که باعث استعفای یکی از وزرای کابینه لبنان شد، گفت: سفر مکرون برای لبنان بازتاب خوبی نخواهد داشت و بیشتر بوی فتنه و افزایش اختلافات از آن می آید تا اینکه بخواهد در قالب یک میانجی گری باشد.

💠نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: فرانسوی ها از دیرباز در بسیاری از کشورهای عربی حضور استکباری داشتند که دخالت های این روزهای مکرون در امور داخلی لبنان نیز نشأت گرفته از همان سیاست ها است.

💠وی افزود: قضیه نوع روابط عربستان با لبنان با حضور مکرون در منطقه پیچیده تر شده و شرایط را بغرنج تر می کند.

💠مالکی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت لبنان بسیار باید مراقب این مسائل باشد، عنوان کرد: دخالت ها و مشکلاتی که سعودی ها در یمن به وجود می آورند بر کسی پوشیده نیست و ملت ها نیز نسبت به آن نگاه مثبتی ندارند.

💠عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده لبنانی ها هیچ مشکلی با یمن نداشته اند و اینکه فشارهای عربستان باعث شده تا وزیری که طرفدار یمن است از سمت خود استعفا کند باعث نارضایتی در این کشور خواهد شد و صرفا استعفای یک وزیر نمی تواند مشکل یمن را برطرف کند./

به اشتراک بگذارید : | | |