شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : روز سخت وحیدی، وزیر کشور و حسینی، معاون رئیس جمهور در مجلس!

به نقل از منابع نزدیک به خانه ملت، نشست هم اندیشی و کارآمدی مجلس با دولت روز گذشته به مدیریت دکتر فداحسین مالکی و‌‌ با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور و دکتر حسینی معاون رئیس جمهور برگزار شد.
در این نشست که ۹۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین سیاسی، عمرانی، اجتماعی وزیر کشور در محل سالن تلفیق مجلس حضور داشتند، مهمترین موضوعات امنیتی و اقتصادی کشور از قبیل :
– «آخرین وضعیت امنیت کشور با توجه به تحولات منطقه به ویژه آذربایجان و افغانستان» ،
– اتخاذ راهکارهای مناسب «بحران های اجتماعی ناشی از گرانی و تورم و برنامه های دولت برای اصلاح معیشت مردم»
– «بررسی ساز و کار انتخاب استانداران و روند انتصاب فرمانداران کشور» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر مالکی در ابتدای جلسه ضمن خوشامدگویی به نمایندگان و مدعوین، هدف از این نشست را ارتقاء توان نظارتی مجلس و کمک به دولت جهت رفع مشکلات معیشتی مردم و اقتصاد کشور بیان کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی از نمایندگان در این نشست ضمن انتقاد از عدم پاسخگویی وزرای دولت به نمایندگان ملت و استفاده از افراد ضعیف و کم تجربه در مسئولیتهای مختلف بر لزوم تشکیل این جلسات در سطوح مختلف دولت و مجلس تأکید کردند.
در این نشست نمایندگان ملت نظرات و انتقادات خود را به صراحت و شفافیت مطرح کردند و مقرر شد سردار وحیدی وزیر کشور و حسینی معاون رئیس جمهور با همین شفافیت نظرات نمایندگان را به استماع رئیس جمهور برسانند.
در بخشهایی از این نشست انتقادات صریح نمایندگان به وضعیت تورم، گرانی و عدم توجه تیم اقتصادی دولت و مشکلات معیشتی مردم، لحن تندی گرفت و به تنش انجامید که با مدیریت مالکی، فضا از تنش به تعامل سازنده تبدیل شد و دکتر وحیدی توضیحاتی را در پاسخ به نمایندگان در خصوص نحوه انتصاب استانداران و تعامل بیشتر با نمایندگان ارائه نمود.

مطالبه جدی و قاطع نمایندگان ملت متمرکز بر این بود که از عملکرد تیم اقتصادی دولت و همچنین عدم هماهنگی در انتصاب استانداران با نمایندگان مجلس علائم روشنی مبنی بر حل مشکلات اقتصادی کشور مشاهده نمی‌شود و برخی نمایندگان نیز از توضیحات وزیر کشور قانع نشدند که بعضا به تنش منجر شد .
در پایان مالکی نماینده زاهدان با جمع بندی موضوعات مطرح شده و اشاره به اینکه عدم تعامل قوای سه گانه نتیجه ای جز پیچیده تر شدن مشکلات کشور ندارد، جلسات رو در روی وزرا و نمایندگان را مثبت تلقی نمود گفت: دولت و استانداران باید با هماهنگی بیشتر و هرچه سریعتر اقدامات خود را برای اصلاح وضعیت نا به سامان اقتصاد کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم عملیاتی کنند. بر همین مبنا مقرر شد در آینده نزدیک جلسات دیگری با همین رویکرد و دستورکار تشکیل شود.

به اشتراک بگذارید : | | |